Son Dakika Yeni
  • 18:39:08 Biz kimin medyasıyız, dostlar! Sözcü yayınlarına bakıyorum.. Alenen, resmen savaş istiyorlar.. Ege'de savaş çıksın.. Hesapları.. O zaman Erdoğan gider....
  • 18:30:59 Türk sınırına dev haç yerleştirildi Yunan-Türk sınırına dev haç yerleştirildi | Azınlıkça...
  • 12:25:07 Yeni yasa, AB'nin Birleşik Krallığı parçalamasını engelleyecek İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit Anlaşması'nı tek taraflı değiştirecek "İç Piyasalar Yasa Tasarısı'nın, AB'nin Birleşik Krallık'ı "parçalama gücüne" karşı sigorta olduğunu söyledi....
  • 12:16:00 Türkiye'nin 572 yıllık ihtiyacını karşılar Tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye, dengeleri değiştirdi. Türkiye'nin bölgedeki adımları, sonuç veriyor....
  • 12:08:56 İsrail ile BAE ilişkilerinin dostane kalacağına dair garanti yok Amerikan Washington Post gazetesinin haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile normalleşme anlaşmasına varan İsrail'de, ABD'nin BAE'ye F-35 savaş uçağı satma önerisi endişeye yol açtı....
  • 21:35:46 AB, Saf değiliz Michel, "Avrupa'nın oyun alanı değil oyuncu olması gerekiyor. Çin ile karşılıklı, sorumlu ve adil bir ilişki kurmak istiyoruz." diye konuştu....
  • 21:25:11 Marib'de bir bölge Husilerden kurtarıldı Yemen ordusu, ülkenin doğusundaki Marib ilinde önemli bir bölgenin İran destekli Husilerden kurtarıldığını duyurdu....
  • 08:57:39 Ebu Rami, Kovid-19'dan öldü Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in dayısı Muhammed Mahluf, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü başkent Şam’daki hastanelerden birinde 88 yaşında hayatını kaybetti....

TLE 1 Kanalını Fetömü Kurdu?

TLE 1 Kanalını Fetömü Kurdu?

Gazeteci Cüneyt Özdemir ile TELE 1'in patronu Merdan Yanardağ arasında sert bir polemik yaşandı. Özdemir'in, "TELE 1 kanalının arkasında kimlerin olduğu" yönündeki sorusuna net yanıt veremeyen Yanardağ, Özdemir için, "FETÖ yanaşması" ifadesini kullandı. Özdemir ise "Prensibim var dolandırıcılar ve kriminal insanlarla asla polemiğe girmem" diyerek tartışmayı kısa kesti. Tartışma sonrası Yurt Gazetesi'nin sahibi Durdu Özbolat Yanardağ hakkında şaşırtıcı iddialarda bulundu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalından CHP'yi eleştirmesi üzerine, TELE 1 Televizyonu'nun sahibi Merdan Yanardağ, Özdemir'e ağır hakaretler içeren sözlerle saldırdı.

Cüneyt Özdemir bunun üzerine Merdan Yanardağ'a, "FETÖ" iddialarını hatırlatarak, "TELE 1 televizyonunu nasıl kurdun, kaynağı nereden buldun ve nasıl finanse ediyorsun? Bu kanalın arkasında kim ya da kimler var?" sorularını yöneltti.

Merdan Yanardağ bu soruya da, ağır hakaretler ve tehditlerle cevap vermeyi tercih etti.

Hakkındaki iddialara net yanıt veremeyen Merdan Yanardağ, Cüneyt Özdemir hakkında, "FETÖ yanaşması", "korkak bir soytarı", "tam bir cahil" gibi hakaretlede bulundu.

"DOLANDIRICILAR VE KRİMİNAL İNSANLARLA ASLA POLEMİĞE GİRMEM"

Daha sonra Twitter hesabından bir açıklama yapan Özdemir, "30 yıldır gazetecilik yapıyorum her türlü farklı görüşte insan ile polemik yaparız, tartışırız, konuşuruz, anlaşırız anlaşamayız... Ama bir prensibim var dolandırıcılar ve kriminal insanlarla asla polemiğe girmem. Birilerinin damarına basınca panik halde saldırırlarsa anlarım" ifadesini kullandı.

Özdemir, Yanardağ'ın gerçek yüzünün görüleceğini de not düşerek, şöyle devam etti: "Bugün panikle ve telaşla bana saldıran bu insanların gerçek yüzünü duayen, saygı duyduğumuz gazeteciler de görecektir ve kendilerine mesafe koyacaktır eminim. Yoksa bu kirli insanlar onların da tertemiz geçmişlerini lekeleyecektir. Gördüğünüz gibi hiçbir gerçek gizli kalmıyor!"

"BENDEN ÇALDIKLARINLA MI, AKIN İPEK'TEN ALDIKLARINLA MI?"

Öte yandan Yurt Gazetesi'nin sahibi Durdu Özbolat, Özdemir-Yanardağ polemiği üzerine gazetesinin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Özbolat, açıklamasında Merdan Yanardağ'ın "TELE 1'i kendisinden çalınan paralarla mı yoksa FETÖ'cü Akın İpek'ten alınan paralarla mı kurulduğunu" sorguladı.

"Ben Yurt Gazetesi’ni evimi, otelimi, özel okulumu enerji hisselerimi satıp 25 milyon dolar harcayarak kurdum" diyen Özbolat, Yanardağ'ın da TELE 1'in kaynağının ne olduğunu açıklaması gerektiğini belirtti.

Merdan Yanardağ'ın televizyonunu ve gazetesini "batırıp gittiğini" dile getiren Özbolat, "Borçlarla boğuşan biz mi dolandırıcıyız yoksa batırdığı gazetenin arkasından “maaş gaspçısı” diye konuşanlar mı dolandırıcı?" sorusunu yöneltti.

Özbolat sözlerini şöyle sürdürdü: "Tele 1’in kaynağını açıklamazsan sana sorarım; kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek’ten aldıkların mı? Barış TV’yi satarak aradan aldığın komisyonla Tele1’i kurdun, Barış TV’yi kime sattın?

Yurt Gazetesi çalışanlarının maaşlarını kaynağım belli olduğu için ödeyemediğim zamanlar oldu ama borcumu hem çalışanlarıma hem piyasaya ödedim, ödemeye de devam ediyorum.

Yurt Gazetesi’nde çalışan ve ne maaş aldıkları belli olan 210 personel vardı. Sen başkasının kesesiyle patronluk yaptın ama şu an her birine aylık 5 bin dolar verebiliyor musun? Ben bunu belgelerle ispat ederim, sen yalanlarını ispatlayabilir misin?

Merdan Yanardağ 80 öncesi sosyalist, 80 sonrası Kürtçü, Ergenekoncu, Hazirancı, FETÖ’cü… Bu nasıl çizgi?"

Yorumlar