Son Dakika Yeni
  • 17:44:29 Donald Tramp'ın 4 yıllık icraatı ABD Başkanlığı görevini 20 Ocak Çarşamba Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, görevde kaldığı 4 yıl boyunca, dış politika konusunda aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi....
  • 12:07:24 Biden, İsrail ve İran mücadelesi İran ve İsrail’in karşılıklı olarak uyguladıkları stratejiler ele alındığında Biden yönetiminin bu sürece, dönüştürücü bir etkide bulunabileceğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte bu dönüştürücü gücün önünde mücadele alanlarının bulunduğunun da altını çizmek gerekmektedir....
  • 08:46:44 Yapılan Zamlarda ısrar niye? ekonomi yönetiminin aldığı tedbirlerle doların ateşi düştü. 8,50'nin üzerini gören kur, 7,50'nin altına çekildi. Şimdi herkes aynı soroyou soruyor: Dolar yükseldi diye jet hızıyla zam yapanlar, döviz gerileyince fiyat indiriminde neden yoklar? Oysa bugün dolar, gördüğü zirvenin yüzde 14'e yakın altına düştü. Uzmanlar, fiyatlara da benzer bir indirim gelmesi gerektiğini vurguluyor....
  • 23:09:45 Ali Erbaş'tan sert tepki Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Barış ve huzurun hakim kılınması için gayret sarf etmesi gereken din adamlarının en önemli vazifesi, bir arada yaşama kültürüne katkı sağlamak olmalıdır." açıklamasında bulundu....
  • 19:11:36 İran'da hava kirliliği İRAN SAĞLIK BAKANLIĞI RAKAMLARI AÇIKLADI : Ülkenin resmi ajansı IRNA'nın haberine göre İran Sağlık Bakanlığı Hava Sağlığı ve İklim Değişikliği Daire Başkanı Dr. Abbas Şahsuni, hava kirliliği kaynaklı hastalıkların neden olduğu ölüm oranına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şahsuni, "İran'da PM 2.5 mikron hava kirliliği, yılda 41 bin 700 kişinin erken ölümüne neden oluyor." dedi....
  • 09:40:21 Sudan, Etiyopya gerginliği Sudan Egemenlik Konseyi Üyesi Muhammed el-Feki Süleyman, "Güvenlik ve Savunma Konseyi, Addis Ababa ile savaşa onay vermedi. Etiyopya ile savaş istemiyoruz, saldırılara karşılık verebilecek güçteyiz." dedi....
  • 16:26:30 İdlib'te kış çok Ağır geçiyor Suriye'nin İdlib ilinde Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçarak sığındıkları çadırları sağanak nedeniyle su basan siviller, yaşam mücadelesi veriyor....
  • 23:49:48 ABD'den Xiaomi'ye yasak Trump'ın giderayak ABD'den yatırım yasağı getirdiği 9 Çinli şirket arasında uçak üreticisi Comac ve cep telefonu üreticisi Xiaomi de var. ...

Fethullah Gülen, Turgut Özal'a neden Beddua etti

Fethullah Gülen, Turgut Özal'a neden Beddua etti

FETÖ lideri Gülen, merhum Özal’a Sızıntı’daki başyazısıyla nasıl beddua etmişti? Fetullah Gülen Turgut Özal’a ölmeden önce Sızıntı’dan beddua etmişti!

FETÖ'NÜN RAHMETLİ TURGUT ÖZAL'I NİYE SEVMEDİĞİNİ ANLAMAMIZA YARDIMCI OLACAK, GAZETECİ NUH ALBAYRAĞIN YAZISINA KULAK VERELİM.. 

ŞİMDİ GELELİM FETÖ'NÜN RAHMETLİ ÖZAL İÇİN YAPTIĞI BEDDUAYA :

Fetullah Gülen’in yıllar önce merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal için ettiği beddua ve kötü sözler bir FETÖ’cü yazarın kitabındaki detaylarla ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün asker imamlarından firari gazeteci Faruk Mercan (Faruk Yaviç), “Fetullah Gülen” adlı kitabında Gülen’in Özal’a ettiği bedduaları yazmıştı. Mercan’ın ifşaatına göre Fetullah Gülen, devlet içinde paralel kadrolaşmaya izin vermeyen Turgut Özal’a Sızıntı’nın baş yazısında ağır şekilde beddualar etmişti.

FETÖ medyası, sivil Cumhurbaşkanı ve milletin adamı Turgut Özal’a timsah gözyaşları dökerken Fetullah Gülen’in 25 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik beddualarının aynısını Turgut Özal için de kullandığı ortaya çıktı.

Gülen Örgütü elemanı gazeteci-yazar Faruk Mercan, “Fethullah Gülen”adlı kitabında Gülen’in Özal’a ettiği bedduaları yazdı.

SIZINTI’DA ÖZAL’I HEDEF ALAN BAŞYAZI

Mercan, kitabının ‘Çankaya Köşkü’nde yankılanan başyazı’ adlı bölümünde Fethullah Gülen’in Sızıntıdergisi için Ağustos 1991′de kaleme aldığı ‘Milletin yolunu kesen kanlı kabus’ yazısını Özal’ın üzerine alındığını söylüyor.

Mercan’ın kastettiği yazıda Gülen’in Özal’ı işaret eden şu ifadeleri kullanması dikkat çekiyor:

“…Sen ‘çağdaşlık’, ‘çağ atlama” nakaratıyla kendi kendini avuta dur; kazanç, gelir dağılımı, refah, mutluluk, keyif, neşe gibi gevezeliklerle teselli olmaya devam et… Aslında senin, çağdaşlığın da çağı yakalaman da sadece bir züğürt tesellisi ve kendi kendini aldatma; senin icraatın sırf bir taklit ve başkalarına bakıp geviş getirme; idaren de, kurtları çobanlığa yükseltip, çobanları da sürüleştirmekten ibaret. Yakın tarihimiz itibariyle senin bu kabil hataların, sayılamayacak kadar çok, ağza alınamayacak kadar da utandırıcı olmuştur. Evet sen, dünden-bugüne bir kerecik olsun hatalarını aşamadın, aksine ‘hatamı aşayım, onu zihinlerden sileyim’ derken, ikinci bir hata işledin…”

“KEŞKE TOPRAK OLSAYDIM” DİYE İNLEYECEKSİN!

Söz konusu makalede Özal’a açıkça tehdit mesajı şöyle verilmişti:

“Sen karanlık düşüncelerin esiri, iki de bir zamanın çıkmazına düşen ve elli defa burnunu yerlere sürtmeden kendine gelmeyen içi geçmiş ruh.! Sürekli ufuksuz.! Bilinmezlere yelken açan sarhoş ve şaşkın kaptan.! Diyelim ki, bir-iki adım öteden habersiz yaşıyorsun-rakip tanımayan ve herkese tepeden bakan halinden utan!”

“Şimdi istersen uyu; çünkü bundan sonra kopacak kıyamet senin kıyametin olacaktır! Evet, yakın bir gelecekte sen, sırtında bir kambur gibi târihî mes’ûliyetlerin, derdest edilip tarihleşeceğin gayyaya götürülürken, senin ihmaline, senin iğfaline, senin hıyanetine uğramış, bütün ihmalzedelerin, bütün iğfalzedelerin, bütün hıyanetzedelerin kahredici bakışları, çıldırtan çığlıkları ve arş-ı adaleti ihtizaza getiren tazallümleriyle, ölüp ölüp dirilecek ve “keşke, ben de toprak olsaydım’ deyip inleyeceksin..!” 

“SEFİL VARLIK”

Gülen’in doğrudan siyasi ifadeler kullandığı şu satırlar da dikkat çekiyor:

“Ma’bed ve saray, kalblerden, kafalardan silinirse, insanlığın duyguda, düşüncede hürleşeceği ve böylece insanî değerlere uyanacağı vehmediliyordu.. hatta biz, bahtsız bir zaman diliminde bu dramın acı acı yaşandığını da gördük; gördük ama, umduklarımızdan hiçbirini elde edemedik.. Elde etmek şöyle dursun, kaybettiklerimizin hadd u hesabı yok. Herşey alt-üst olduktan sonra, ma’bed ve saray otoritesinin vârisi olduğunu iddia eden bir sürü otorite heveslisi türedi: Millet, halk, devlet, parlamento, işçi, bürokrat ve yer yer kendini hissettirme çıkışları yapan askeriye bu mirasçılardan sadece bir kaçı… “Kuvvet hakta olmalı” yoksa, istibdadı yıktık diyenler onu daha geniş bir zemine yaymış ve önü alınmaz hâle getirmiş olurlar. Bizde de öyle oldu; gidenler, milletin beklentilerini veremeden gittiler; gelenler de bir sürü serlerle geldiler.. peygamberlerin sundukları mesajlarla doğup gelişmiş bulunan kollektif duygu ve davranış nizamını alt-üst eden yenilik hareketleri, ma’bed yerine apartmanı, Ma’bud’un marziyatı yerine de, ferdin hevâ ve hevesini, beden ve cismânî nazlarını yerleştirdi. Bu dönem itibariyle idi ki, Kur’ân’ın “eşref-i mahluk” diye tanıyıp tanıttığı insanoğlu, yiyen – içen-hazmeden -uyuyan-cinsî arzularını yaşayan ve ıtrahta bulunan sefil bir varlık durumuna düşürüldü..”

GÜLEN, NİYE ÖZAL’A DÜŞMAN OLMUŞTU?

Gülen’in merhum Turgut Özal’a niçin düşman olduğu konusunda firari FETÖcü Faruk Mercan şu cevabı veriyordu:

“1990′lı yılların başı, hem siyasette hem de toplumda keskin ayrışmaların çok somut işaretlerini verdi. Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanı seçilerek Çankaya Köşkü’ne çıkmasından sonra iktidar partisi ANAP’ta, liberaller-mukaddesatçılar ayrışması yaşandı. Meydana gelen bazı faili meçhul cinayetlerin de etkisiyle toplumda laik-antilaik ayrışması giderek sertleşti. Özal, o atmosferde partiyi liberal bir isim olan Mesut Yılmaz’a emanet etmeyi uygun buldu. Bunun üzerine devlette muhafazakar ve dindar bilinen bazı kadrolar tasfiye edildi”

GÜLENCİLER EMNİYETTE VE BÜROKRASİDE TASFİYE EDİLMİŞTİ

Mercan’ın kitapta yazdığına göre, Cumhurbaşkanı Özal, bu yazının yayınlanması üzerine kardeşi Korkut Özal’ı Gülen’e gönderdi. Korkut Özal’ın İzmir’de Gülen’le görüştüğünü ifşa eden Mercan’a göre, Özal’a yönelik bu eleştirilerin temel odak noktasını ANAP’tan muhafazakarların tasfiye edilmesiydi. Kitapta, meselenin kaynağı Mesut Yılmaz’ın parti lideri olması değil, ANAP’ta Mesut Yılmaz ile oluşan yeni yapılanmanın etkisiyle İçişleri Bakanlığı ve Emniyet gibi kurumlarda bazı bürokratların görevlerinden alındığı iddiasıydı. Mercan “Sızıntı başyazısındaki tavrı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet gibi kurumlarda bazı devlet görevlilerinin sadece dindar oldukları gerekçesiyle görevlerinden alınmalarıyla ilgiliydi. Gülen’e göre Özal, devlete sadakatle görev yapan bu bürokratlara sahip çıkmalıydı” ifadeleriyle Gülen’in Özal’a bedduasının Emniyet ve bürokrasideki tasfiyesi olduğunu yazdı.

Yorumlar