Son Dakika Yeni
  • 10:45:31 WhatsApp’a ağır darbe! WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesini yenilemesi ve kullanıcı verilerinin Facebook ile daha fazla paylaşılacağını açıklamasının ardından birçok kullanıcı alternatif uygulamalara yönelmeye başladı. Bu kararın ardından birçok ülkede WhatsApp’a yönelik yoğun bir protesto kampanyası yürütüldü. Peki Türkiye’de kaç kişi WhatsApp uygulamasını sildi? ...
  • 21:10:32 Koç'un Sözcü Gazetesi itirafı! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Koç, vefat eden kulüp üyeleri için ilan verilen mecranın değiştiğini ve artık Sözcü gazetesinde çıktığını söyledi....
  • 16:47:07 Rusya'da sular durulmuyor Rusya'da binlerce kişi, tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın serbest bırakılması talebiyle ülke çapında gösteriler düzenliyor. Polis, başkent Moskova'daki protestoda bazı göstericileri gözaltına aldı. Rusya'da 60'tan fazla şehirde düzenlenen protesto gösterilerinde gözaltına alınan kişi sayısı 3 bini aştı. Öte yandan, hapse girdikten sonra Youtube kanalından Navalnıy ve ekibi tarafından yayınlanan, Putin ile yakın çevresini hedef alan “Putin için saray: En büyük rüşvetin tarihi” isimli videonun izlenme sayısı da 70 milyona yaklaştı....
  • 16:03:10 TSE belgesi olmayan ekspertiz raporu geçersiz sayılacak İkinci el araç alım-satımıyla ilgili yönetmeliğin 20 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdi. Ekspertiz uzmanı Tamer Güneş, yeterlilik belgesi olmayan firmalardan alınan ekspertiz raporlarıyla yapılan araç alım-satımları sonrası araçta ortaya çıkacak arızalarla ilgili yasal uyarılarda bulundu....
  • 20:21:54 Alman gazetesi FETÖ için uyardı Almanya'nın saygın gazetelerinden Süddeutsche Zeitung'ta yer alan haberde, ülkede kök salmaya başlayan ve tehlikeli hale gelen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "karanlık yapısı" ile ilgili uyarıda bulunuldu. Alman avukat Christian Rumpf, FETÖ'nün İlluminati tarikatından daha tehlikeli olduğunu söyledi....
  • 16:50:23 Türkiye'nin savaş gücü Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİLGEM Projesinin 5'inci gemisi olan İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin Denize İniş Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülke içinde yer alıyoruz." dedi....
  • 21:44:46 Nükleer anlaşmaya varıldı BM, Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nın (TPNW) yürürlüğe girdiğini duyurdu. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, nükleer silahları yasaklayan ilk uluslararası antlaşmanın bugün itibarıyla yürürlüğe girdiğini söyledi. Nükleer silah sahibi ABD, Rusya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, Hindistan, Pakistan, Kuzey Kore ve İsrail ise anlaşmayı imzalamadı....
  • 14:43:14 Müslüman olmama tepkiler Salim Öztoksoy, Ben 37 yaşımda Müslüman oldum. O yaşıma kadar üç ayrı dilde yüzlerce kitap okumuş olmama rağmen bir kere olsun Kur'an'ı okumayı akıl edememiştim. Ve Rabbim bana İslam karşıtı kitap okurken iman etmemi nasip etti. Ayette yazdığı gibi, "...kimseyi hor görmeyin belki Allah onlara hidayet nasip eder de onlar sizden daha iyi Müslümanlar olurlar... Eğer Allah bizi doğru yola sevk etmeseydi belki biz onlardan daha azgın olurduk."...

Fetö'nün Siyasi Ayağı : Önemli Belgelere Ulaşıldı

Fetö'nün Siyasi Ayağı : Önemli Belgelere Ulaşıldı

Fetö'nün Siyasi Ayağı, CHP'nin Olduğuna dair önemli bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Kılıçdaroğlu’nun gizli danışmanı Fetö ve ABD adına çalıştığı kesinleşen eski MİT görevlisi Enver Altaylı mı?

Türkiye şimdi eski MİT’çi Enver Altaylı’nın iddianamesini konuşuyor ve daha çok konuşacak!

Bugünden itibaren başka bir siyasete uyanacağız…

Olay o kadar büyük ki!

Uzatmayalım.

500 (1)

Yaklaşık 3 yıl önceydi. CHP’li bir kaynağım bana “Enver Altaylı kime danışmanlık yapıyor biliyor musun?” diye sormuştu.

“Bahçeli mi?” demiştim.

“Hayır, Kılıçdaroğlu” diye yanıtlamıştı.

Defalarca sordum bu konuyu kendisine.

Israrla, “CHP’ye gizli bir şekilde danışmanlık yapıyor” diyordu.

Çok araştırdım, bulamadım.

Aradan yıllar geçti ve bugün taşlar yerine oturdu.

rasim1-1025x1536

Enver Altaylı için hazırlanan iddianamenin tamamını okudum.

Her şey somut delilere dayanıyor.

Her şey o kadar açık ki…

85 sayfalık iddianamenin belki de en kritik bölümü “Rasim Bölücek” ile ilgili olan bölüm.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’nde yerel seçim sonuçlarını Bölücek’e sarılarak kutlarken

RASİM BÖLÜCEK KİM?

Peki, kim bu Rasim Bölücek?

Kılıçdaroğlu’nun en gizemli başdanışmanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi…

Yaklaşık bir sene önce Doç. Dr. Oktay Gökdemir sosyal medya hesabından Bölücek ile ilgili çok çarpıcı bilgiler vermişti.

Gökdemir, “Kılıçdaroğlu’nun birçok önemli söylem ve kararlarının arkasında o dönem adı FETÖ ile anılan Başdanışman Rasim Bölücek’in olduğunu” söylemişti.

Gökdemir bununla da kalmamış, “kontrollü darbe” ifadesinin de Bölücek’e ait olduğunu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesi için de Kılıçdaroğlu’nu ikna eden kişinin aynı isim olduğunu belirtmişti.

CHP’NİN 14’ÜNCÜ KATI

Gökdemir şunları söylemişti:

“Hepimiz Genel Merkezi 13 kat biliyorduk. Efendim bu bizim genel merkez 14 katmış… Kimse bilmiyor!…

kat biliyorsunuz Genel Başkan katı. Oraya özel kartla çıkabilirsiniz.

katta Erdoğan Toprak beyefendi oturuyor. Ama bir de 14. kat var… CHP’li vekiller bile bilmiyor.

Şimdi sıkı durun!’

Burada Genel Başkanının başdanışmanı ve siyasi söylem danışmanı, Genel Başkanın bütün polemiklerini, konuşma metinlerini yazan bir arkadaş oturuyor.

Gizemli, müphem. Aynı zamanda etkili, yetkili de. İlgimi çekti. Kim bu bir CHP’li olarak hiçbirimizin bilmediği şahıs diyerek araştırmaya koyuldum. Meğer 5 yıldan beri iştigal ediyormuş kendileri. Adı Rasim Bölücek.”

Hatta 7 Haziran seçimlerinden sonra CHP’nin Devlet Bahçeli’ye “Gel sen başbakan ol biz destekleyelim” sözünü de bu ortaya atmış!

Bu sözler geçen sene söylendi.

Ancak iddianameyle, gerçek dün ortaya çıktı.

RASİM BÖLÜCEK FETULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Her şey Enver Altaylı’nın iddianamesinde yer aldı.

İddianamede, Enver Altaylı, üst düzey FETÖ yöneticisi olduğu sanılan Şakir Sen adlı bir şahıs ve Rasim Bölücek’in görüşmelerin ayrıntıları var.

Buna göre, üçlü ABD New York’ta bir görüşme planlıyor.

Rasim Bölücek, Şakir Sen ile yüzyüze görüşmek istiyor.

… ve Rasim Bölücek, Şakir Sen’e gönderdiği bir mesajda kendisinin FETÖ lideri Fetullah Gülen, olmazsa da o gruptan birisi ile görüşmek için talepte bulunuyor.

Şakir Sen ise Bölücek’e şunları söylüyor:

“Kendileri çok ciddi grip olmuş, kabul edemedi maalesef. Doktorlar kimseyle görüşmesine müsaade etmiyor. Ben ise hareketle meseleyi çözmeye çalışıyorum, inşallah en kısa sürede çözeceğim inşallah.”

İddianamede, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan Bölücek’in Gülen ile görüşme talebinde bulunduğu belirtiliyor.

Birbirlerine gönderdikleri mesajda, MİT’in Ersin Ramoğlu’na yazı yazdırdığını, dikkatli olmaları gerektiğini falan söylüyorlar.

Rasim Bölücek, bir mesaj daha gönderiyor: “Bir ışık görünüyor mu?”

Şakir Sen ise muhatabının hafta başında daha net bir şey söyleyeceğini söyleyerek Bölücek’i cevaplıyor.

***

ALTAYLI İLE BÖLÜCEK’İN BİNDEN FAZLA GÖRÜŞMESİ VAR

Ancak en somut ilişki ise HTS kayıtlarıyla çıkıyor.

Enver Altaylı ile Rasim Bölücek sadece bir telefon hattından tam 1022 kez görüşme yapıyor. Toplamda 2 gün 13 saat 59 dakika 22 saniye.

767’sini Altaylı ararken, 197’sini Rasim Bölücek arıyor.

Bir başka GSM numarasından 137 kez, bir diğerinden de 14 kez görüşme gerçekleşiyor.

GÖRÜŞME İÇİN METOT GELİŞTİRMİŞLER

Ve iddianamede şu çarpıcı ifade kullanılıyor:

“Cep telefonu arama günlüğünde ‘0532 663….’ GSM numarasının incelenmesinde genelde ‘0’ sn’lik görüşme/çağrı bırakma olayının yoğun olduğunun görüldüğü, bu durumun aralarında farklı bir iletişim yoluna geçmek için geliştirilen bir metot olduğunun değerlendirildiği…”

İkili başka bir hattan ise 14 kez görüşüyor.

İkili başka hangi gün görüşüyor dersiniz?

Evet, bildiniz… 15 Temmuz gecesi…

Altaylı da savcılığa verdiği ifadesinde bunu kabul ediyor ve aynen şunu söylüyor:

“Hava karardıktan sonra uçakların seslerini duydum. Hatırladığım kadarıyla eşimle görüşmüştüm. Yine Rasim Bölücek isimli ahbabımla görüşmüştüm…”

İddianame çok açık.

Enver Altaylı’nın CIA ve FETÖ’ye çalıştığı çok net!

Ve Kılıçdaroğlu’nun en kritik başdanışmanı olarak bilinen ancak gizemi herkes tarafından konuşulan Rasim Bölücek anahtarı açıyor.

Kimse yıllardır Kılıçdaroğlu’na başdanışmanlık yapan ama görevi fazla kişi tarafından bilinmeyen Rasim Bölücek’in Enver Altaylı ile binden fazla olan telefon görüşmesini nasıl açıklayacak?

Haaa… Bu arada…

Hem CHP liderinin başdanışmanı hem de Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesi Bölücek’in ikametgâhı neresi görünüyor dersiniz?

Amerika Birleşik Devletleri, New York.

***

Bugünden itibaren Kılıçdaroğlu’nun “gizemli” gerçek başdanışmanı, iddianamedeki belge ve delillerle ortaya çıkmış oldu.

Yorumlar