Son Dakika Yeni
  • 22:18:23 İstihbarat kurumları WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek Alman hükümeti tasarıyı onayladı. İstihbarat kurumları WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek...
  • 15:32:04 Fransa'da 2 Müslüman kadın bıçaklandı Fransa'da yaşamını sürdüren Cezayir uyruklu iki kadın, Eyfel Kulesi yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradı....
  • 12:30:08 Irak’ta Sünni Araplardan 12'si kaçırıldı "8 Öldürüldü" Salahaddin vilayetine bağlı Beled İlçesi’nin Fertahiye Nahiyesi’nde 12 sivil Sünni vatandaş, 17 Ekim tarihinde kimliği henüz belirlenemeyen ancak Şii milis güçleri oldukları iddia edilen silahlı kişilerce kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan 8 kişinin aynı gün kuruşuna dizilerek öldürüldüğü ve çöl alana bırakıldığı ortaya çıktı....
  • 00:11:10 ABD'den Google'ye Dava ABD Adalet Bakanlığı ve 11 Cumhuriyetçi eyalet yönetimi, Washington DC Federal Mahkemesinde Google'a dava açtı. ...
  • 21:46:44 KILIÇDAROĞLU Neden Erken seçim istedi? İP'in kurucu isimlerinden Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu açıkladı. Genel Başkan Meral Akşener'in yalanladığı iddianın, partinin bölünmesini hızlandıracağı yorumları yapılıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "Kılıçdaroğlu bunun için seçim istiyor. Bir an evvel İYİ Parti dağılmadan, HDP patlamadan, kendi içindeki sıkıntılar çıkmadan bu seçimleri atlatabilir miyim diye bir hamle yaptı." dedi....
  • 09:38:22 HSK, FETÖ ile bağlantılı savcı ve hakimleri ihraç etti Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ ile irtisaklı ve irtibatlı olduğu sabit görülen 11 savcı ve hakim meslekten ihraç etti. İhraç kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi....
  • 21:47:00 BAE Emirinden İngiliz kadına Birleşik Arap Emirlikleri bakanının İngiliz kadını taciz ettiği iddiası sonrası firma, BAE ile ilişkilerini kesti. ...
  • 21:29:15 Beş yeni toplu mezar bulundu Libya ordusunun, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafer'e karşı başlattığı 'Barış Fırtınası' operasyonu sonrası Terhune'de yapılan kazı çalışmalarında beş yeni toplu mezar bulundu....

Biz kimin medyasıyız, dostlar!

Biz kimin medyasıyız, dostlar!

Sözcü yayınlarına bakıyorum.. Alenen, resmen savaş istiyorlar.. Ege'de savaş çıksın.. Hesapları.. O zaman Erdoğan gider.

"Oruç Reis'i 90 günlüğüne Akdeniz'e gönderip, 30 günde götün götün geri çeken.." diye yazan gazete hangi ülkenin olabilir bir düşünün?.
Hayır.. Hayır.. Aklınıza sakın bir Yunan gazetesi gelmesin.. "Götün götün" diye tarif ettiği çirkin argo ile "Bize saldıran bir Türk(!) gazetesi.. Sözcü.. Yazan da bir Türk (!) yazarı Yılmaz Özdil..
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a muhalif olabilirsiniz.
Hatta nefret bile edebilirsiniz..
...Ama "Sırf Erdoğan gitsin de, ister Türk- Yunan savaşı çıksın, ister Türkiye'nin dış itibarı sıfırlansın" demeye, bu ülkenin evladı olarak hakkınız yok. Tabii eğer bu ülkenin evladı iseniz..
Sözcü yayınlarına bakıyorum.. Alenen, resmen savaş istiyorlar.. Ege'de savaş çıksın..
Hesapları.. O zaman Erdoğan gider.. İkinci Dünya Savaşı'ndan galip çıkan Churchill bile savaş sonrası ilk seçimde iktidardan düşmedi mi?
Bir gazete, kendi ülkesini ateşe atar mı?. Bir gazete, gerginliklerde ipi koparma yarışı yapar mı?. Savaş mı ister, diplomasiyi mi destekler?.
Meis'e, Sakız'a asker çıkarmış Yunan.. Asker değil, tüm Yunan ordusunu çıkarsalar ne yazar?.
Sonucu belli savaşı açar mı Yunan siyasetçisi..
Arkalarında İngiltere ile geldiler İzmir'e..
Sonunda ne oldu?. Bütün ordunu kurşuna dizdiler.
Kelleyi güç kurtaran Venizelos, Mustafa Kemal'i Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdi. Çünkü Atatürk, ilk barış elini, yendiği, kovduğu Venizelos'a uzattı.
Devlet adamlığı buydu.. Ezeli düşman değil, dost komşular lazımdı Türkiye'ye..
Ya Cumhuriyet.. Her zaman bir parçası olmakla gurur duyduğum Cumhuriyet'i artık elime almak istemiyorum..
Covid diye bir bela var, başımızda..
Bu bela ile savaşmanın şu anda bilinen tek yolu, moralini yüksek tutmak ve alınan önlemleri aynen uygulamak.
Henüz ilacı bulunmadığı için Covid'e karşı en büyük silahımız, vücudumuzun bağışıklık sistemi.
Bağışıklık sistemi de moralle doğru orantılı. Moraliniz ne kadar yüksekse, bağışıklığınız o kadar güçlü oluyor..
...Ve Cumhuriyet ne yapıyor?.
Covidle ilgili ne kadar felaket haberi varsa, onu veriyor, onu manşetliyor. Tek olumlu, umutlu haber yok. Amaç moralleri sıfırlamak..
Alınan hemen bütün önlemleri eleştiriyor.
Hatta dalga geçen yorumlar kaleme alıyor..
Nedir amacı Cumhuriyet'in?.
Covid coşsun, yayılsın, öldürsün.. Türkiye'yi dünyanın en feci Covid ülkesi yapsın, önemli değil. Yeter ki, Recep Tayyip Erdoğan düşsün!.
Yunus ve Nadir Nadi'nin Cumhuriyet'i mi bu?. Benim Cumhuriyet'im mi?.
Sözcü ve Cumhuriyet'e çuvaldız.. Peki SABAH'a iğne yok mu?.
Var tabii..
SABAH'ın da hedefi var. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu..
Bu gazeteyi, sadece bu gazeteyi izleyen bir yabancı, ilk seçimde AK Parti ve Erdoğan'ın kaybedeceğini sanır..
İktidar hele son zamanlarda bunca güzel işler yapmış ve yapıyorken, onları kenara atıp, Allah'ın günü Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na saldırmak, bir telaş göstergesi değilse, nedir?.
Bu satırları yazarken, bugünkü SABAH önümde duruyor.
Birinci sayfanın tamamı nerdeyse "İşte dehşet evi" başlıklı habere ayrılmış.
10 gündür baş sayfadan sürdürülen bir haber. Bir kadın "Didim Belediye Başkanı bana tecavüz etti" demiş. Soruşturma açılmış.
Sürüyor.
Her gün bu haberi veriyoruz. Yanında ayni resim, tek resim.. Didim Belediye Başkanı, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu ile yan yana.. Bugün hayret ilk defa o resmi onuncu kez basmamışlar.. Ama başlık atmışlar.. "Kılıçdaroğlu neden susuyor?." Yahu bugüne dek onlarca belediye başkanına görevden el çektirip kayyum atayan iktidar, İçişleri Bakanlığı neden susuyorsa, ondan..
Olay yargıya aksetmiş. Gelişmeler bekleniyor da ondan..
Türkiye Güzeli evinde partiler veriyor. İtiraf da etmiş.. "Sadece 10 kişi covid kaptı, ne var bunda?." Bu korkunç haber, magazin ekimizde, sırf kahraman Türkiye Güzeli diye magazin gibi sunulmuş.
Didim Belediye Başkanı, 10 gündür, bir numaralı haber, esas gazete..
Bu ülke bizim meslektaşlarım.. Bu ülke bizim.. Hepimizin.. Hepimiz ayrı fikirlerde olabiliriz. Olmalıyız da.. Ama konu vatan, konu ulusumuz olunca dahi birleşemiyorsak, yazıklar olsun bize!.

Hıncal Uluç / Sabah 

Yorumlar