Son Dakika Yeni
  • 14:17:53 Eski HDP Milletvekili Altan Tan, Yeni Partiye ihtiyaç var Türk milletinin "HDP kapatılsın" talebi gündemdeki yerini korurken HDP’nin eski milletvekili Altan Tan’dan “alternatif parti çıkışı” geldi. Tan, “yeni partiye ihtiyaç var” dedi....
  • 12:56:47 Biden’ın tutumu, İran’ın dengesini bozuyor İran’da Haziran ayında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacak olması, Biden’ın acele etmemesinin temel sebeplerinden biri. Biden Obama ile anlaşma imzalayıp karşısında Trump’ı bulan İran’ın durumuna düşmek istemez. | Dr. Serhan Afacan | AA ...
  • 11:41:01 MİT'in 2020 faaliyet raporu MİT Başkanı Hakan Fidan, raporda önemli değerlendirmeler yaptı. Teşkilatın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde her geçen gün daha güçlü, etkin ve saygın bir yapıya dönüştüğünü vurgulayan Fidan, MİT'in internet sitesinde yayınlanan raporda geçtiğimiz yılın analizini yaparak faaliyetleri anlattı....
  • 22:04:33 Tramp'tan geri dönüş sinyali Eski ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi Parti içinde etkin rol alacağını kaydederken, 2024'te yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olabileceği sinyalini verdi. Kaynak: Donald Trump'tan geri dönüş sinyali ...
  • 21:30:58 BM'den, Beşşar Esed'ı zora sokacak rapor Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, Suriye'deki insan hakları durumuna ilişkin hazırladığı raporda Esed rejiminin savaş suçu işlediği raporda ayrıntılarıyla yazıldı. ...
  • 19:48:49 FETÖ Çözülmeye Başladı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) jandarmadaki mensuplarının bilgilerinin depolandığı programın şifresi çözüldü. FETÖ'nün kendi üyelerini de takip ettirdiği ortaya çıktı. FETÖ'nün itirafçı olan sözde sorumluları programın nasıl çalıştığını anlattı. Siviller için 'personel', askerler için 'katalog'......
  • 09:01:01 ABD istihbaratı, Kaşıkçı raporundaki 3 ismi kaldırdı ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün (DNI) cuma günü kamuoyuna açıkladığı Cemal Kaşıkçı raporunda yer alan 3 ismin, raporun aynı internet sitesinde güncellenen ikinci versiyonunda silindiği ortaya çıktı....
  • 16:56:01 Mısır'la, Yunanistan'ın arası açıldı Mısır Cumhuriyeti, Türkiye'nin Birleşmiş Milletlere bildirdiği kıta sağanlığına göre pozisyon alması, Yunanları endişelendirdi. ...

Biz kimin medyasıyız, dostlar!

Biz kimin medyasıyız, dostlar!

Sözcü yayınlarına bakıyorum.. Alenen, resmen savaş istiyorlar.. Ege'de savaş çıksın.. Hesapları.. O zaman Erdoğan gider.

"Oruç Reis'i 90 günlüğüne Akdeniz'e gönderip, 30 günde götün götün geri çeken.." diye yazan gazete hangi ülkenin olabilir bir düşünün?.
Hayır.. Hayır.. Aklınıza sakın bir Yunan gazetesi gelmesin.. "Götün götün" diye tarif ettiği çirkin argo ile "Bize saldıran bir Türk(!) gazetesi.. Sözcü.. Yazan da bir Türk (!) yazarı Yılmaz Özdil..
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a muhalif olabilirsiniz.
Hatta nefret bile edebilirsiniz..
...Ama "Sırf Erdoğan gitsin de, ister Türk- Yunan savaşı çıksın, ister Türkiye'nin dış itibarı sıfırlansın" demeye, bu ülkenin evladı olarak hakkınız yok. Tabii eğer bu ülkenin evladı iseniz..
Sözcü yayınlarına bakıyorum.. Alenen, resmen savaş istiyorlar.. Ege'de savaş çıksın..
Hesapları.. O zaman Erdoğan gider.. İkinci Dünya Savaşı'ndan galip çıkan Churchill bile savaş sonrası ilk seçimde iktidardan düşmedi mi?
Bir gazete, kendi ülkesini ateşe atar mı?. Bir gazete, gerginliklerde ipi koparma yarışı yapar mı?. Savaş mı ister, diplomasiyi mi destekler?.
Meis'e, Sakız'a asker çıkarmış Yunan.. Asker değil, tüm Yunan ordusunu çıkarsalar ne yazar?.
Sonucu belli savaşı açar mı Yunan siyasetçisi..
Arkalarında İngiltere ile geldiler İzmir'e..
Sonunda ne oldu?. Bütün ordunu kurşuna dizdiler.
Kelleyi güç kurtaran Venizelos, Mustafa Kemal'i Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdi. Çünkü Atatürk, ilk barış elini, yendiği, kovduğu Venizelos'a uzattı.
Devlet adamlığı buydu.. Ezeli düşman değil, dost komşular lazımdı Türkiye'ye..
Ya Cumhuriyet.. Her zaman bir parçası olmakla gurur duyduğum Cumhuriyet'i artık elime almak istemiyorum..
Covid diye bir bela var, başımızda..
Bu bela ile savaşmanın şu anda bilinen tek yolu, moralini yüksek tutmak ve alınan önlemleri aynen uygulamak.
Henüz ilacı bulunmadığı için Covid'e karşı en büyük silahımız, vücudumuzun bağışıklık sistemi.
Bağışıklık sistemi de moralle doğru orantılı. Moraliniz ne kadar yüksekse, bağışıklığınız o kadar güçlü oluyor..
...Ve Cumhuriyet ne yapıyor?.
Covidle ilgili ne kadar felaket haberi varsa, onu veriyor, onu manşetliyor. Tek olumlu, umutlu haber yok. Amaç moralleri sıfırlamak..
Alınan hemen bütün önlemleri eleştiriyor.
Hatta dalga geçen yorumlar kaleme alıyor..
Nedir amacı Cumhuriyet'in?.
Covid coşsun, yayılsın, öldürsün.. Türkiye'yi dünyanın en feci Covid ülkesi yapsın, önemli değil. Yeter ki, Recep Tayyip Erdoğan düşsün!.
Yunus ve Nadir Nadi'nin Cumhuriyet'i mi bu?. Benim Cumhuriyet'im mi?.
Sözcü ve Cumhuriyet'e çuvaldız.. Peki SABAH'a iğne yok mu?.
Var tabii..
SABAH'ın da hedefi var. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu..
Bu gazeteyi, sadece bu gazeteyi izleyen bir yabancı, ilk seçimde AK Parti ve Erdoğan'ın kaybedeceğini sanır..
İktidar hele son zamanlarda bunca güzel işler yapmış ve yapıyorken, onları kenara atıp, Allah'ın günü Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na saldırmak, bir telaş göstergesi değilse, nedir?.
Bu satırları yazarken, bugünkü SABAH önümde duruyor.
Birinci sayfanın tamamı nerdeyse "İşte dehşet evi" başlıklı habere ayrılmış.
10 gündür baş sayfadan sürdürülen bir haber. Bir kadın "Didim Belediye Başkanı bana tecavüz etti" demiş. Soruşturma açılmış.
Sürüyor.
Her gün bu haberi veriyoruz. Yanında ayni resim, tek resim.. Didim Belediye Başkanı, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu ile yan yana.. Bugün hayret ilk defa o resmi onuncu kez basmamışlar.. Ama başlık atmışlar.. "Kılıçdaroğlu neden susuyor?." Yahu bugüne dek onlarca belediye başkanına görevden el çektirip kayyum atayan iktidar, İçişleri Bakanlığı neden susuyorsa, ondan..
Olay yargıya aksetmiş. Gelişmeler bekleniyor da ondan..
Türkiye Güzeli evinde partiler veriyor. İtiraf da etmiş.. "Sadece 10 kişi covid kaptı, ne var bunda?." Bu korkunç haber, magazin ekimizde, sırf kahraman Türkiye Güzeli diye magazin gibi sunulmuş.
Didim Belediye Başkanı, 10 gündür, bir numaralı haber, esas gazete..
Bu ülke bizim meslektaşlarım.. Bu ülke bizim.. Hepimizin.. Hepimiz ayrı fikirlerde olabiliriz. Olmalıyız da.. Ama konu vatan, konu ulusumuz olunca dahi birleşemiyorsak, yazıklar olsun bize!.

Hıncal Uluç / Sabah 

Yorumlar